1 juni is het zover: het OneWorld Festival 2025! Een jaar na de uitverkochte eerste editie in 2024 is de noodzaak voor rechtvaardige journalistiek groter dan ooit. Wat kun je verwachten? En hoe snel moet je je kaartje bemachtigen? (Snel!) Lees alles hier!

 
Het thema van het OneWord Festival 2025 is: VERZET. In tijden van steeds meer Trump en Wilders, en aanhoudend geweld en onderdrukking wereldwijd, ligt moedeloosheid op de loer. Maar we kunnen genoeg doen om universele rechten te verdedigen. Op het OneWorld Festival krijg je inspiratie en motivatie om verzet te bieden. Via panels met klinkende namen, zoals Sylvana Simons, Natasja Gibbs, Nadia Moussaid, Tim Hofman en Clarice Gargard, met workshops, films en een boekenmarkt, en via gesprekken met andere OneWorld-lezers onder het genot van fijne muziek en lekker eten!

 

 

Programma

Panels

Hoe overleeft OneWorld in een verrechtst (media)land? Uitgever John Olivieira en hoofdredacteur Seada Nourhussen geven een kijkje achter de schermen.
Rechtvaardige journalistiek: hoe doe je dat?
Met Nadia Moussaid, Tim Hofman en Kelly-Qian van Binsbergen o.l.v. Natasja Gibbs.
Dialoog of revolutie?
Nadia Bouras, Nani Jansen Reventlow en Tahrim Ramdjan gaan in debat o.l.v. Milouska Meulens.
Hoe kun je écht klimaatrechtvaardig handelen?
Daphina Misiedjan, Darko Lagunas en Shivant Jhagroe leggen het uit.

 

 

Workshops

Demonstreren kun je leren! Volg de praktische tips & tricks van protest-pro Joanna!
Hoe herken ik uitholling van de democratie?
De Goede Zaak spijkert je kennis en kunde bij.
Wat is etnisch profileren precies? Amnesty leert je herkennen en ingrijpen.
Juridisch loket: stel al je prangende vragen aan Bureau Clara Wichman!

 

 

Film

Docu Black Lives Matter op de Dam – 5 jaar later, met: Sylvana Simons, Mitchell Esajas en Clarice Gargard o.l.v. Milouska Meulens.
Screening docu De Zaak Samuel over migratie in media. Aftertalk met: regisseur Lara Staal, Samuel, Abdulaal Hussein en migratiefotograaf Julian Sarmiento.

 

 

Praktisch

Datum en tijd: 1 juni 2025 van 13.30 tot 20.30
Locatie: Bijlmerplein, Amsterdam-Zuidoost

OSCAM
Bijlmerplein 110-111
The Black Archives
Bijlmerplein 140
Foundation
Bijlmerplein 141