Uit een onderzoek van Rank a Brand blijkt dat De Telegraaf de duurzaamste krant van Nederland is. De minst duurzame kranten zijn NRC Next en NRC Handelsblad.
Rank a Brand, een website die onderzoekt hoe duurzaam merken zijn, heeft De Telegraaf met een ‘C-label’ bekroond. Deze score betekent dat De Telegraaf nog een paar dingen moet verbeteren om zichzelf ‘een duurzame krant’ te noemen. Ondanks die verbeterpuntjes komt De Telegraaf met dit C-label wel als beste uit de test.
De Telegraaf Media Groep heeft zijn CO2-uitstoot de afgelopen twee jaar met een kwart verminderd. Daarnaast gebruikt het mediabedrijf alleen groene stroom en heeft het met al zijn leveranciers ‘maatschappelijk verantwoord ondernemen-afspraken’ gemaakt. Volgens Rank a Brand kan De Telegraaf nog duurzamer worden door verantwoord papier te gebruiken.
NRC Handelsblad en NRC Next scoorden het slechtst, maar hebben toegezegd de komende jaren te verduurzamen.
Bron: Rank a Brand
Foto: cc