Een dag nadat twee homoseksuele mannen in Arnhem werden aangevallen met een betonschaar omdat ze hand in hand liepen, roept Barbara Barend iedereen (hetero, homo, lesbisch, biseksueel of transgender) op om de hele week hand in hand te lopen.
Het aantal aangiften van geweld tegen homo's is in de afgelopen jaren opgelopen van 400 in 2009 tot 1600 in 2015. De belangenorganisatie voor lesbiennes, homo's biseksuelen en transgenders, COC, stuurde vanochtend een brandbrief aan informateur Schippers. De organisatie zegt zich grote zorgen te maken over het geweld tegen homo's en pleit voor een hogere maximumstraf.
Op twitter verschijnen onder de #handinhand en #allemannenhandinhand foto's van mensen die opkomen voor de rechten van LHTB'ers. Omdat sekse, afkomst of geaardheid nóóit een reden tot geweld mag zijn.
@barbarabarend @DaanVerhoeven Liefs, Bamber > Niemand schopt slaat of scheldt ons weg. Schouder aan schouder #handinhand pic.twitter.com/97Ptlea5BH
— Bamber Delver (@BamberDelver) 3 april 2017
#handinhand pic.twitter.com/qAQk79GSy6
— Chantal Zwaag (@chantalzwaag) 3 april 2017
N.E.C. keert geweld tegen homo's de rug toe. #allemannenhandinhand #handinhand @3FM pic.twitter.com/ADxjti0iMO
— N.E.C. Nijmegen (@NEC_Nijmegen) 3 april 2017
Wij doen mee! Stop geweld tegen homo's. #allemannenhandinhand @barbarabarend pic.twitter.com/zsLY7Z0SqM
— Alexander Pechtold (@APechtold) 3 april 2017
Stop geweld tegen homo's! #allemannenhandinhand pic.twitter.com/9Qzj2U4yiB
— Abdeluheb Choho (@AbdeluhebChoho) 3 april 2017
Heerlijk #handinhand met @Yasmina011 #LoveIsLove #allemannenhandinhand pic.twitter.com/8KPJxrftbB
— Anousha Nzume (@anoushanzume) 3 april 2017
#handinhand pic.twitter.com/xqnUetgUCS
— Coen Swijnenberg (@coen) 3 april 2017
#handinhand voor homo's en #schouderaanschouder tegen discriminatie als misdrijf. Samen voor vrijheid, gelijkheid en broederschap; pic.twitter.com/rbZFBxH9mZ
— Ahmed Marcouch مركوش (@ahmedmarcouch) 3 april 2017